اسکار 2021 به تعویق افتاد

مراسم اسکار برای چهارمین بار به تعویق می افتد. اما این تأخیر در مراسم اسکار ۲۰۲۱ دو ماهه خواهد بود.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی و شبکه تلویزیونی ABC اعلام کردند که نود و سومین مراسم اسکار ۲۰۲۱ روز ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ (۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) ، هشت هفته پس از تاریخ اصلی برگزار خواهد شد.

برگزار کنندگان علت تعویق در برگزاری مراسم اسکار را تأثیرات شیوع ویروس کرونا در صنعت فیلمسازی عنوان کرده اند.

هئیت رئیسه آکادمی اسکار همچنین تصمیم گرفته است که تاریخ مجاز برای اکران فیلمهای بلند را تا ۲۸ فوریه درنظر بگیرد و افتتاح موزه هنرهای سینمایی آکادمی را از ماه دسامبر تا ۳۰ آوریل ۲۰۲۱ به تعویق بیاندازد.

دیوید رابین رئیس و داون هادسون مدیر عامل آکادمی اسکار طی بیانیه مشترک اعلام کردند: با تمدید مدت زمان مجاز اکران و تغییر تاریخ برگزاری مراسم اهدای جایزه، امیدواریم که فیلمسازها بتوانند فیلمهای خود را به اتمام رسانده و اکران کنند تا هنرمندان برای مسئله ایی که در کنترل کسی نبوده تاوان ندهند.

اسکار 2021
مراسم اسکار ۲۰۲۱ با تأخیر دو ماهه برگزار می شود

کاری بروک رئیس بخش سرگرمی شبکه ABC هم اضافه کرد: امسال در وضعیت غیرمنتظره قرار گرفتیم. ما به همکاری خود با آکادمی ادامه می دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که جشن سال بعد ایمن برگزار می شود.

آکادمی از اواسط ماه مارس برای اتخاذ رویکرد مناسب نسبت به تعطیلی سالنهای سینمایی، تولید فیلم و جشنواره های سینمایی درگیر بود. درحالی که سالنهای سینمایی تعطیل هستند، فیلمی اکران نمی شود و جشنواره های مهم سینمایی مثل “کن” لغو شده اند، آکادمی در ماه آوریل این تصمیم بی سابقه را اعلام کرد که به فیلمها این امکان را بدهد که الزاما اکران در سالن سینما نداشته باشند.

تغییر قوانین اکران به مدت یکسال

براساس قوانین اسکار اگر فیلمها برای یک مدت مشخص اکران در سالنهای سینمایی نداشته باشند واجد شرایط نامزد شدن در اسکار نیستند. اما قوانین جدیدی که آکادمی اسکار وضع کرده صرفا یکسال را دربر می گیرد.

براساس تصمیمهای جدید قرار است نامزدها روز ۱۵ مارس اعلام شوند و مراسم ناهار نامزدها روز ۱۵ آوریل باشد.

هنوز باید تصمیمهای جدیدی برای برگزاری مراسم اسکار ۲۰۲۱ اتخاذ شود. مدیریت آکادمی هنوز به شکل برگزاری مراسم و این که مجازی خواهد بود یا خیر اشاره نکرده است.

مراسم اسکار پیش از این هم به تعویق افتاده بود اما نه هشت هفته! در سال ۱۹۸۳ به دنبال سیل در لس آنجلس مراسم یک هفته به تعویق افتاد. در سال ۱۹۶۸ دو روز به دلیل ترور دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور و در سال ۱۹۸۱ ، ۲۴ ساعت به خاطر ترور  رونالد ریگان رئیس جمهور وقت در واشنگتن مراسم به تعویق افتاد. در سال ۱۹۸۱، تصمیم برای به تعویق انداختن مراسم تنها ۴ سال پیش از آغاز برنامه اعلام شد.

فهرست برندگان اسکار ۲۰۲۰؛ انگل تاریخ ساز شد

۱۳ هنرپیشه درجه یک که تاکنون اسکار نگرفته اند

دیدگاه خود را وارد نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *