فیلم سینمایی قصه عشق Love Story

خلاصه داستان

فیلم سینمایی قصه عشق را حتی اگر ندیده باشید احتمال دارد موسیقی معروف آن را بارها و بارها شنیده باشید. فیلم قصه عشق یک فیلم رمانتیک و عاشقانه است که در سال ۱۹۷۰ آرتور هیلر کانادایی آن را ساخته است. اریک سیگال ابتدا رمانی به همین نام می‌نویسد و وقتی رمان پرفروش می‌شود تصمیم می‌گیرد فیلمنامه‌ای هم برای ساخت از روی آن اقتباس کند.

طرح داستان

داستان قصه عشق داستان عشق پرشور و هیجان دو جوان به یکدیگر است که با وجود پیشینه‌های متفاوت و زمینه‌های دور از هم در عشق پایدار می‌مانند. داستان مثل تمام داستان‌های عاشقانه پر از نشیب و فراز و وصال و فراق است.

افتخارات

موسیقی این فیلم که توسط موسیقیدان فرانسوی فرانسیس له (Francis Lai) ساخته شده است توانست در سال ۱۹۷۱ جایزه اسکار و گلدن گلوب را از آن خود کند. این موسیقی که طرفداران بسیاری در تمام دنیا دارد در بعضی جاها از خود فیلم هم جلو زده است. یعنی کسانی موسیقی را دوست دارند و می‌شناسند ولی خود فیلم را ندیده‌اند. به غیر از اسکار بهترین موسیقی فیلم در ۷ رشته دیگر نامزد دریافت اسکار شد ولی جایزه‌ای به دست نیاورد. بازیگران اصلی این درام عاشقانه الی مک‌گرو (Ali MacGraw) و رایان اونیل (Ryan O’Neal) هستند. آرتور هیلر کارگردان این فیلم کار خود را از تلویزیون آغاز کرد. او که تا سال ۲۰۰۶ نزدیک به ۵۰ کار در کارنامه خود دارد بیشتر به کارگردانی طنز شناخته شده است. ولی چند درام عاشقانه هم در مجموعه فیلم‌هایش دارد که البته هیچ کدام شهرت و اعتبار قصه عشق را برای او نیاورند.

دیدگاه خود را وارد نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *