خلاصه داستان

هشتمین قسمت از مجموعه فیلم‌های سینمایی سریع و خشن (The Fate of the Furious) در سال ۲۰۱۷ به نمایش درآمد. فیلمنامه این قسمت مانند قسمت‌های قبلی توسط کریس مورگان نوشته شده و آن را اف. گری گری کارگردانی کرده است. مجموعه سریع و خشن یک سری فیلم سینمایی امریکایی در ژانر اکشن با موضوع سرقت است که اولین قسمت آن در سال ۲۰۰۱ ساخته شد.

داستان فیلم داستان قهرمان اصلی دومینیک تورتو (با بازی وین دیزل) است. اینبار تورتو با نامزد خود در کوبا به سر می‌برد که با پیشنهاد همکاری زنی به نام سایفر مواجه می‌شود. قصد سایفر دزدیدن یک زیردریایی اتمی و پرتاب موشک اتمی از آن است. به همین دلیل می‌خواهد با کمک تورتو به آب‌های روسیه برود و زیردریایی را بدزدد. تورتو نمی‌خواهد پیشنهاد سایفر را قبول کند ولی وقتی سایفر فیلم گروگان گرفتن پسر و نامزد قبلی تورتو را به او نشان می‌دهد، مجبور به همکاری با سایفر می‌شود. سایفر حتی برای نشان دادن جدیت خود نامزد قبلی تورتو را می‌کشد. به این ترتیب تورتو و سایفر راهی آب‌های روسیه می‌شوند ولی از طرف دیگر گروه تورتو و دوستانش برای نجات تورتو و فرزندش وارد عمل شده و خودشان را به هواپیمای حامل تورتو و سایفر می‌رسانند.

در سریع و خشن ۸ بازیگرانی همچون  وین دیزل، دواین جانسون، میشل رودریگز، ترسی گیبسون، جیسون استاتهام، اسکات ایستوود و شارلیز ترون، لوداکریس، ، لوکاس بلک، کرت راسل به ایفای نقش پرداخته‌اند. این فیلم توانست با هزینه تولید ۲۵۰ میلیون دلار، در اکران جهانی خود ۱.۲۳۹ میلیارد دلار بفروشد و رکورد بیشترین فروش در هفته آغازین اکران را از آن خود کند. تا پیش از این، فیلم «جنگ ستارگان؛ نیرو برمی‌خیزد» توانسته بود در سال ۲۰۱۵ با فروش ۵۲۹ میلیون دلار در یک هفته پرفروش‌ترین هفته آغازین را داشته باشد ولی سریع و خشن ۸ با فروش ۵۳۲ میلیون دلار در هفته اول رکورددار فروش شد.

دیدگاه خود را وارد نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1دیدگاه‌ها

  1. کوتن ۱۳۹۸/۰۸/۲۵

    سلام تبریک می گم تو این زمینه بهترین هستین سایتتون هم زیباست