خلاصه داستان

لئوناردو دی کاپریو بازیگر مطرح امریکایی بازی در فیلم سینمایی بازگشته را سخت‌ترین تجربه بازیگری‌اش می‌داند. فیلمبرداری این فیلم حماسی نه ماه طول کشید و دی‌کاپریو برای بازی در این فیلم مجبور شد دو زبان بومی امریکایی را بیاموزد و با اینکه گیاهخوار است جگر خام گاومیش بخورد!

عوامل ساخت

فیلم را الخاندرو گونزالس اینیاریتو کارگردانی کرده و فیلمنامه آن را مارک ال اسمیت و الخاندرو گونزالس اینیاریتو از روی رمانی با همین نام نوشته مایکل پانک نوشتند. یکی از دلایل طولانی شدن فیلمبرداری این فیلم این بود که برف‌های کوهستان‌های کانادا آب شدند و گروه برای پیدا کردن لوکیشن کوهستان برفی مجبور شد به آرژانتین برود. علاوه بر این ایناریتو برای ساخت این فیلم اصرار داشت از جلوه‌های ویژه استفاده نکند و به همین دلیل مجبور شد از دوازده لوکیش در سه کشور مختلف استفاده کند.

در این فیلم علاوه بر لئوناردو دی‌کاپریو، تام هاردی، دامنل گلیسون، ویل پولتر، کامبیز الوانی، پل اندرسون و بازیگران دیگری به هنرنمایی پرداختند.

طرح داستان

داستان فیلم در قرن نوزدهم امریکا می‌گذرد. یک گروه از سفیدپوستان برای شکار به جنگل‌های کوهستانی می‌روند ولی به دلیل اینکه دو نفر از آنها دختر یک سرخپوست را می‌دزدند با حمله سرخپوست‌ها روبه رو می‌شوند. گروه سفیدپوست به رهبری هیو گلاس (با بازی لئوناردو دی کاپریو) از دست سرخپوست‌ها فرار می‌کنند اما سرخپو‌ستها قدم به قدم آن‌ها را تعقیب می‌کنند و این تعقیب و گریز یک داستان دراماتیک مهیج را در طول فیلم ایجاد می‌کند.

افتخارات

فیلم بازگشته که با نام «از گور برخاسته» هم شناخته می‌شود در سال ۲۰۱۵ آماده نمایش شد و توانست در هشتاد و هشتمین دوره جایزه اسکار نامزد دریافت ۱۲ جایزه شود و از میان آن‌ها سه جایزه را از آن خود کند؛ جایزه بهترین کارگردانی، بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش اول مرد.

دیدگاه خود را وارد نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1دیدگاه‌ها

  1. بردیا ۱۳۹۸/۱۰/۱۲

    خیلی دیگه غیر طبیعیه! یارو خرس بهش حمله میکنه صدتا زخم عمیق بهش میزنه. بعد خرس رو میکشه. رفیقاش رهاش میکنن بدون اینکه کسی یارش باشه تو اون سرمای وحشتناک که اثری از رُستنی نیست صدها کیلومتر راه رو طی میکنه.زنده میمونه و خوب میشه غذا هم آخه غذا کجا بود که بخوره؟ با اون زخمها تو شرایط عادی باید تو بهترین بیمارستانا ۶ ماه تو کما باشه. تا شاید زنده بمونه.