خلاصه داستان

عوامل ساخت

فیلم سینمایی «زن دوم» یک فیلم ایرانی به کارگردانی سیروس الوند و تهیه‌کنندگی فرشته طائرپور است. این درام اجتماعی- خانوادگی محصول سال ۱۳۸۶  بوده و در اسفند همان سال اکران شده است. بازیگرانی همچون نیکی کریمی، محمدرضا فروتن، آناهیتا نعمتی و امیر آقایی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. امتیاز این فیلم در IMDb 4.9 از ۱۰ است.

طرح داستان

این فیلم، داستان زندگی عاشقانه مهتاب(نیکی کریمی) را با بهرام (محمدرضا فروتن) روایت می‌کند که با رسیدن خبری به بحران کشیده می‌شود. آدم‌هایی از گذشته فراموش‌شده او و همسرش پا به ماجرا می‌گذارند که هر یک تعریفی متفاوت از عشق و حق با خود آورده‌اند. بهرام (محمدرضا فروتن) سه سال است که مخفیانه، زندگی خوب و آرامی را با مهتاب سپری می‌کند.

مهتاب زن دوم اوست چون پنج سال پیش زن اولش، کتایون (آناهیتا نعمتی)، به‌همراه کودک یک‌ساله‌اش او را رها کرده و به خارج از کشور رفته است و حالا در حالیکه مهتاب و بهرام سومین سالگرد عشق خود را جشن گرفته‌اند، کتایون به‌همراه دخترش بازمی‌گردد.

بهرام سعی می‌کند با افشای واقعیت، زن محبوب و عشقش را حفظ کند؛ اما مهتاب که برآشفته است و زندگی عاشقانه‌اش را نابودشده می‌یابد تصمیم می‌گیرد تا برخلاف مقاومت بهرام از او جدا شود. به‌همین دلیل به شیراز رفته و در آنجا شوهر سابق خود (امیر آقایی) را می‌یابد.

شوهر سابق او که امیر نام دارد و پسرعموی مهتاب است در جزیره کیش برایش کار پیدا می‌کند. مهتاب به‌زودی متوجه بارداری خودش از بهرام شده و به تهران بازمی‌گردد تا این خبر را به او بدهد اما وقتی با کتایون روبرو می‌شود منصرف شده و دوباره می‌گریزد. مهتاب در موقعیت انتخابی دشوار قرار می‌گیرد، او باید بین عشق و خودخواهی، یکی را انتخاب کند. یا باید به زندگی با عشقش ادامه دهد یا اینکه در حق کتایون فداکاری کرده و بهرام را برای همیشه ترک کند… .

 

دیدگاه خود را وارد نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *