خلاصه داستان

عوامل ساخت

سریال «جریکو» (Jericho)، یک مجموعه تلویزیونی آمریکایی ساخته استیون شباسکی، جان چیر و جاناتان ای. استینبرگ است. جان ترتل‌تاب، استیون شباسکی، کرول بری و کریم زریک، تهیه‌کنندگان اجرایی این سریال هستند. این درام اکشن- معمایی آخرالزمانی، در دو فصل بیست‌ونه قسمتی از سال ۲۰۰۶ تا سال ۲۰۰۸ توسط شبکه سی‌بی‌اس پخش شده است. اسکیت اولریش، لنی جیمز، اشلی اسکات، کنت میچل، برد بیر، آپریل پارکر جونز، آلیسیا کوپولا و تعداد دیگری از بازیگران در این سریال آمریکایی به نقش‌آفرینی پرداخته‌اند.

افتخارات

این سریال در مجموع ۵۱ بار نامزد دریافت جایزه در رده‌های مختلف شده است که مهم‌ترین آن‌ها مربوط به جایزه ساعات پربیننده اِمی در رده جلوه‌های ویژه تصویری ممتاز است. جریکو در ایران نیز توسط شرکت تصویر دنیای هنر دوبله شده و در سال ۱۳۸۹ توزیع شده است. امتیاز این سریال در IMDb، ۸ از ۱۰ است.

طرح داستان

داستان این سریال با حملات هسته‌ای به بیست‌وسه شهر آمریکا آغاز می‌شود که منبع این انفجارها نیز جایی در مجاورت شهر دنور در ایالت کلرادو است. جریکو نام شهری در ایالت کانزاس در مجاورت محل انفجار هسته‌ای است که خسارت سنگینی بعد از انفجار به آن وارد می‌شود.

جیک گرین که شخصیت اصلی داستان است پسر سی‌ودو ساله شهردار جریکو است که چند روز پیش از حادثه، برای دیدار خانواده و اقوامش به این شهر و زادگاهش آمده است و قصد دارد تا سهم ارثیه پدربزرگش را دریافت کند؛ اما پدر از دادن پول خودداری می‌کند و جیک که از پدرش دل‌خور شده است تصمیم می‌گیرد تا بازگردد؛ او در مسیر بازگشت از جریکو است که ناگهان انفجار مهیبی رخ می‌دهد. جیک که شهر و ساکنین آن را در معرض خطر بزرگی می‌بیند تصمیم می‌گیرد تا با پدر همراه شده و به بازسازی شهر پس از حادثه هسته‌ای و کمک به شهروندان آسیب‌دیده بپردازد و بدین ترتیب کم‌کم به یک قهرمان و رهبر تبدیل می‌شود.

دیدگاه خود را وارد نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *