خلاصه داستان

عوامل ساخت

سریال «آخرالزمان، جنگ جهانی دوم»، یک مستند ۶ قسمتی به کارگردانی ایزابل کلارک و دنیل کاستل، نویسندگی ایزابل کلارک، دنیل کاستل، ژان لوئی گیارد و هنری دو تورن و تهیه‌کنندگی لوئیس وودویل است. این سریال مستند تاریخی- جنگی محصول کشور فرانسه بوده و برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ در تلویزیون فرانسه به نمایش درآمد.

این مجموعه تلویزیونی از ۶ قسمت ۵۲ دقیقه‌ای تشکیل شده است. متیو کاسوویتس راوی این مستند است. موسیقی اصلی آن از کنجی کاوای بوده و گیلبرت کورتوی، ساخت موسیقی متن این مستند را بر عهده داشته است.

در ساخت این مستند، از تحقیقات تاریخی گسترده‌ای استفاده شده و حدود هفتصد ساعت تصویر از سراسر دنیا جمع‌آوری شده است که در جریان جنگ جهانی دوم، توسط خبرنگاران، فیلم‌برداران، سربازان و شهروندان ضبط شده است. ۲۵ هزار فریم از این فیلم‌ها، توسط تیم فنی مجموعه، ترمیم و رنگی شده است. این مجموعه مستند، در بیش از ۱۶۵ کشور منتشر شده است. امتیاز این سریال در IMDb، ۹ از ۱۰ بوده و تا ماه مارس ۲۰۱۴ حدود یک میلیارد مخاطب داشته است.

طرح مستند

سریال آخرالزمان، به وقایع مهم تاریخ اروپا و بررسی چهره‌های شاخص و بازیگران اصلی جنگ جهانی دوم نظیر آدولف هیتلر، استالین، بنیتو موسولینی و دیگر چهره‌های تاریخی می‌پردازد. راوی، داستان زندگی برخی شخصیت‌ها را روایت می‌کند که زندگی هر یک، زنجیروار به زندگی دیگری متصل شده و سیر داستان مستند را تشکیل می‌دهد.

رز گولند، یکی از همین شخصیت‌هاست. او یک کودک انگلیسی است که در آغاز جنگ، یک سال دارد و مستند، تصاویر زندگی او را در تمام طول جنگ تا انفجار آخرین بمب در سکانس آخر، نمایش می‌دهد. همچنین تصاویری از یک سرباز ساده ارتش آلمان نازی به‌نام آگوست فون کاگنک را که در طول فیلم برای مادرش نامه می‌نویسد نشان می‌دهد یا به زندگی یک زندانی فرانسوی به‌نام گاستون سیرک در زندان اشتالگ آلمان می‌پردازد.

دیدگاه خود را وارد نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *