خلاصه داستان

عوامل ساخت

«شیرشاه ۲: پادشاهی سیمبا» (The Lion King 2 – Simba’s Pride)، یک فیلم انیمیشن حماسی به کارگردانی دارل رونی و راب لادوکا و تهیه‌کنندگی دون هان است. این انیمیشن که محصول کشور آمریکا و شرکت والت دیزنی است، بعد از موفقیت فیلم انیمیشن شیرشاه و در سال ۱۹۹۸ ساخته و منتشر شده است. فلیپ کوبلر و سیندی مارکوس فیلم‌نامه‌نویسی این انیمیشن را بر عهده داشته‌اند و موسیقی این انیمیشن نیز توسط نیک گلنی اسمیت ساخته شده است. بازیگرانی همچون متیو برودریک، نو کمبل، جیسون مارسدن، جنیفر لین، ناتان لین، سوزان پلشت، رابرت گویلام، اندی دیک و مویرا کلی در این فیلم به صداپیشه‌گی پرداخته‌اند.

افتخارات

این انیمیشن با اینکه نتوانست موفقیت‌های فیلم اول شیرشاه را کسب کند اما توانست در ۳ جشنواره مختلف، ۶ بار نامزد دریافت جایزه شده و ۳ جایزه نیز کسب کند. امتیاز این فیلم نیز نسبت به شیرشاه کمتر شده و در IMDb 5/6 از ۱۰ است. شیرشاه ۲ توانسته با کسب ۵/۴۶۴ میلیون دلار، فروش نسبتاً خوبی را از آن خود کند.

طرح داستان

سیمبا حالا پادشاه آفریقا است و خطری برای پادشاهی خود نمی‌بیند. او و همسرش (نالا) صاحب یک دختر به‌نام کیارا شده‌اند. تایمون و پومبا به‌عنوان مراقب این بچه انتخاب می‌شوند، اما کیارا به‌راحتی از دست آنها فرار کرده و به سرزمین‌های ممنوعه، جایی که سیمبا خانواده اسکار را تبعید کرده است، پا می‌گذارد. او در آن سرزمین با بچه شیری به نام کاوو آشنا شده و با یکدیگر دوست می‌شوند. اما او و والدینش نمی‌دانند که کاوو پسر زیارا، همسر اسکار است. زیارا، که از سیمبا کینه به دل گرفته، قصد دارد کاوو را با سرنگونی سیمبا به پادشاهی برساند. کاوو و کیارا هر دو در تضاد بین عشق و خانواده قرار می‌گیرند و این تضاد، نوعی آزمایش برای رابطه آن‌ها است. از سوی دیگر رابطه سیمبا با دخترش نیز در این قسمت به‌سختی مورد آزمایش قرار می‌گیرد…

دیدگاه خود را وارد نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *