امروزه با توجه به پاندمی کرونا و شرایطی که به این ویروس به وجود آورده اهمیت آموزش مجازی و نقش تکنولوژی بیشتر از همیشه احساس می شود.

با گسترش دنیای دیجیتال و استفاده گسترده مردم از اینترنت تقریبا این روزها اکثر کارهای به سمت غیر حضوری شدن پیش می روند. غیر حضوری شدن امور مزایای بسیاری داشته که در آن میان می توان به افزایش سرعت انجام کارها و بهبود کیفت زندگی اشاره کرد. یکی از متودهای پرکاربرد این روزها آموزش الکترونیکی ، آموزش آنلاین، یا آموزش مجازی است.

با توجه به مقرون به صرفه بودن، کاهش هزینه رفت و آمد در نتیجه کاهش ترافیک و آلودگی هوا آموزش مجازی تا حد زیادی جایگزین آموزش حضوری شده است.

از سوی دیگر نقش آموزش مجازی به علت معضلی که شیوع کووید-۱۹ ایجاد کرده بسیار تأثیرگذار شده است. مسئله مهم در این میان هم حفظ سلامت کودکان و هم جلوگیری از زنجیره انتقال ویروس کروناست. از این رو تیم کاناپه اقدام به ارائه برنامه های آموزش مجازی “مدرسه من” کرده تا آموزش با کیفیت بالا در دسترس همه فارسی زبانان قرار گیرد.

مدرسه من برای دانش آموزان پایه اول تا ششم

مدرسه من از سال ۱۳۹۵ به عنوان اولین مدرسه الکترونیکی کشوراقدام به فعالیت کرده است.

محتوای ارائه شده مدرسه من که در سایت کاناپه ارائه شده به عنوان یک مدرسه مجازی کامل و دربرگیرنده تمام دروس پایه اول تا ششم است. حتی در این میان برنامه هایی به عنوان زنگ تفریح که شامل انیمیشنهای جذاب با دوبله های اختصاصی کاناپه، برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

دوره تحصیلی ابتدایی از مهمترین مقاطع تحصیلی به شمار می رود و خانواده ها باید وقت بیشتری صرف آموزش و پرورش فرزندانشان کنند و در کنارشان باشند. اما با توجه به روش های جدید آموزش، بسیاری از والدین اعتقاد دارند که فقط معلم می تواند به دانش آموزان کمک کند. واقعیت این است که معلم همیشه در کنار دانش آموز حضور ندارد و اگر دانش آموز درسی را به هر دلیلی یاد نگیرد چاره چیست؟. با توجه به مسائل اقتصادی جامعه تمام خانواده ها نمی توانند پاسخگوی نیاز دانش آموز به معلم خصوصی باشند.

deema-sign در کاناپه تماشا کنید: مدرسه من

یادگیری دروس در دوره ابتدایی از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که بسیاری از مفاهیم آموزشی در این دوره ارائه می شوند و کیفیت یادگیری دانش آموزان در این دوره بسیار مهم توصیف شده است.

یکی از مشکلاتی که در تمامی جوامع و کشورها وجود دارد، عدم توازن میان امکانات در شهرها و مناظق مختلف است. بدون شک کیفیت آموزش و امکانات در تمام نقاط کشور ما یکسان نیست.

آموزش مجازی مدرسه من این مشکل را به طول کامل برطرف کرده است. چه کودک شما در روستاهای مرزی و دور افتاده باشد و چه در مرکز تهران مستقر باشد، کیفیت آموزش با بهره گیری از دروس ارائه شده در “مدرسه من” یکسان است.

آموزش الکترونیکی در حقیقت مقدمه ایی برای تحقق یکی از ابعاد حقوق بشر است. به معنای فرصتهای برابر آموزشی برای همه، که می تواند علاوه بر محدودیت ها در راستای رفع محرومیتها هم گام بردارد.

رایگان و نیم بها بودن ترافیک اینترنت

مسئله حائز اهمیت برای استفاده از محتوای آموزشی مدرسه من رایگان بودن ترافیک اینترنتی در صورت استفاده از اینترنتهای آسیاتک ، پیشگامان و فن آوا و همچنین نیم بها بودن ترافیک برای سایر اینترنتهاست.

اگرچه در حال حاضر ویروس کرونا فرصت آشنایی دانش آموزان، آموزگاران و بسیاری از مردم جامعه را با دنیای فناوری ایجاد کرد، اما در شرایط عادی هم امکان دسترسی سریع دانش آموز به محتوای آموزشی خود در هر زمان و هر مکان در دوران پساکرونا هم قابل توجه است.

مدرسه الکترونیک، گامی مهم در استفاده بهینه از فضای اینترنت است. در این پروژه کلیه فعالیت هایی که در پیشرفت آموزشی یک دانش آموز مورد نیاز است را پیش بینی شده و دانش آموز پس از ثبت نام در این مدرسه دیگر نیازی به عوامل بیرونی ندارد.

deema-sign در کاناپه تماشا کنید: مدرسه من

آخرین نقدها

دیدگاه خود را وارد نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *