مارتین اسکورسیزی

طرفداران درامهای تاریخی وسترن خوشحال باشید! مارتین اسکورسیزی برای اقتباس کتاب ” قاتلان ماه کامل” یک تاریخ فیلمبرداری جدید مشخص کرده است.

این فیلم در ابتدا قرار بود از مارس سال جاری کلید بخورد، اما به دنبال پاندمی ویروس کرونا تولید فیلم به تعویق افتاد. درحال حاضر تاریخ فوریه ۲۰۲۱ برای کلیدخوردن این فیلم اعلام شده است.

قرار است فیلمبرداری این فیلم طی ۱۶ هفته در اوکلاهاما انجام شود و عوامل طی ماه های نوامبر و دسامبر در منطقه حضور یابند.

این فیلم براساس کتابی به همین نام به قلم دیوید گرن ساخته می شود که ماجرای واقعی قتل گروهی از افراد قبیله اوسیج در دهه ۱۹۲۰، پس از کشف نفت در زمینهایشان است. این قتلها توجه پلیس فدرال را خود جلب کرد و تحقیقات درباره آن، از یک توطئه پرده برداشت و اف بی آی یکی از مهمترین پرونده های طول تاریخ خود را حل کرد.

رمان گرن از جمله آثار محبوب سال‌های اخیر بوده و در میان ۱۰ کتاب غیرداستانی برتر مجله تایم در سال ۲۰۱۷ قرار داشت.

 

مارتین اسکورسیزی
فیلم قاتلان ماه کامل همکاری دوباره اسکورسیزی با دنیرو و دی کاپریو را رقم می زند

این اقتباس بار دیگر لئوناردو دی کاپریو و رابرت دنیرو را در کنار مارتین اسکورسیزی قرار می دهد؛ اما دیکاپریو و دنیرو پس از اتاق ماروین (۱۹۹۶) دیگر همکاری با هم نداشتند. براساس گزارش رسانه های اوسیج، سازندگان قاتلان ماه کامل درنظر دارند برای ساخت این فیلم چندین نفر از عوامل را از جمله صنعتگران، آشپزان، مترجمان محلی، صاحبخانه ها و زمینداران را از میان بومیان آمریکا استخدام کنند و در لوکیشنهای تاریخی اوسیج فیلمبرداری کنند.

از ابتدا قرار بود بودجه فیلم قاتلان ماه کامل توسط پارامونت تأمین شود و پخش هم برعهده همین کمپانی باشد اما پس از بالارفتن بوده و رسیدن آن به رقم ۲۰۰ میلیون دلار این استودیو فیلمسازی مذاکرات خود را شرکت بزرگ اپل به عنوان یک غول تکنولوژی و استریمینگ آغاز کرد.

این درام پرهزینه برآورد شده است اما در مقام مقایسه فیلم «مرد ایرلندی» به عنوان فیلم قبلی اسکورسیزی که نامزد ۱۰ جایزه اسکار شد و با رقم ۲۵۰ میلیون دلار تولید شده بود، پرهزینه تر بوده است. درحال حاضر قرار است اپل تأمین کننده اصلی بودجه فیلم باشد و پارامونت پخش کننده آن در سراسر دنیا.

گفته می شود یکی از دلایل پرهزینه بودن اثر جدید اسکورسیزی دستمزدهای سنگین ستاره هایی چون دیکاپریو و دنیرو است. براساس گزارشهای منتشر شده دستمزد دی کاپریو حدود ۲۰ میلیون دلار، دنیرو ۱۵ میلیون دلار و دستمزد خود اسکورسیزی نیز ۲۰ میلیون دلار است. بدین معنا که همکاری این سه چهره با هم ۵۵ میلیون دلار هزینه دارد.

مسلما هنوز صحبتی درباره تاریخ اکران به میان نیامده است اما می توان انتظار داشت که فیلم در ۲۰۲۲ اکران شود.

deema-sign در کاناپه تماشا کنید: مرد ایرلندی

دیدگاه خود را وارد نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *