کاهش و افزایش وزن هنرپیشه ها

کدام ستاره ها بیشترین کاهش و افزایش وزن را برای نقشهای سینمایی داشتند؟

کاهش و افزایش وزن ستاره های سینمایی گاهی ضرورتی برای ایفای نقشهای سینمایی آنها و راهی برای نزدیک شدن به کاراکترهای مورد نظر آنهاست. برخی از آنها کاهش و افزایش وزن قابل توجهی را به منظور متحول کردن خودشان به نام هنر تجربه کرده اند.

دراینجا نگاهی داشتیم به برخی از دراماتیک ترین تغییرات وزنی هنرپیشه ها:

هنری کویل در سریال ویچر

کاهش و افزایش وزن هنرپیشه ها
هنری کویل در سریال ویچر

در سال ۲۰۱۹ پس از آنکه سریال “ویچر” در نتفلیکس بسیار پرطرفدار شد، هنری کویل اظهار داشت که مجبور شده برای بازی در یک صحنه بدون بلوز سه روز آب نخورد و بدنش را بدون آن نگه دارد. این هنرپیشه درباره تغییر ظاهری خود گفته است: رژیم سخت است آن هم وقتی گرسنه هستی. اما وقتی سه روز بدون آب سر می کنید، روز آخر به نقطه ایی می رسید که اطرافت بوی آب به مشام می رسد!

شارلیزترون در فیلم تالی

کاهش و افزایش وزن هنرپیشه هاشارلیز ترون برای نقش خود در فیلم تالی (۲۰۱۸) افزایش وزنی معادل ۲۰.۵ کیلو داشت. گفته شده است که وی نیمه شب ماکارونی و پنیر می خورد تا به این وزن برسد. وی آوریل سال ۲۰۱۸ گفت که کاهش وزنش به اندازه سابق یک سال و نیم طول کشید.

آن هتاوی در بینوایان

کاهش و افزایش وزن هنرپیشه ها
آن هتاوی در بینوایان

این ستاره که برای نقشش در فیلم بینوایان ساخته تام هوپر در سال ۲۰۱۲ اسکار بهترین نقش  مکمل زن را دریافت کرد برای نقش فانتین ۱۱ کیلو کاهش وزن داشت. هتاوی بعدها درباره رژیم خود گفت: مجبور بودم بسیار حساس باشم. گاهی این وضعیت برایم کشنده می شد. حتی نگاه کردن به کل تجربه ایی که گذراندم به نظرم دیوانه وار است. اکنون نمی‌توانم درباره آن قضاوتی داشته باشم.

فیلم آبهای تیره (۲۰۱۹) با ایفای نقش آن هتاوی را در کاناپه ببینید 

رنه زلوگر در فیلم خاطرات بریجت جونز

کاهش و افزایش وزن هنرپیشه ها
رنه زلوگر در فیلم خاطرات بریجت جونز

این هنرپیشه ریز نقش مجبور شد برای نقش کاراکتر اصلی زن در فیلم خاطرات بریجت جونز بین ۹ تا ۱۳ کیلو افزایش وزن داشته باشد. نکته مهم اینجاست که فیلم اول در سال ۲۰۰۱ ساخته شد و دنباله آن با نام ” خاطرات بریجت جونز: نکته باریک” در سال ۲۰۰۴ ساخته شد. زلوگر در این باره گفت: فقط محاسبه کنید. مجبور بودم غذاهای بسیار چاق کننده ایی بخورم.

شارلیز ترون در فیلم هیولا

کاهش و افزایش وزن هنرپیشه ها
شارلیز ترون در فیلم هیولا

شارلیز ترون برای ایفای نقش آیلین وورنوس قاتل سریالی فیلم هیولا در سال ۲۰۰۳ که به خاطر آن جایزه بهترین هنرپیشه نقش زن اسکار را دریافت کرد، ۱۳ کیلو افزایش وزن داشت. شارلیز ترون به مجله استامپد در پاسخ به این سوال که چرا از لباسهایی که اضافه وزن هنرپیشه ها را نشان می دهد استفاده نکرده گفت:  ظاهر من ورزشکاری است، نمی توانستم به مخاطب القا کنم که این ظاهر اینقدر اضافه وزن دارد. می دانستم که باید بدنم را تغییر دهم تا به ظاهر فیزیکی وورنوس نزدیک شوم.

فیلم بامب شل را با بازی شارلیز ترون در کاناپه تماشا کنید

کریستین بیل در فیلم ماشین‌چی

کاهش و افزایش وزن هنرپیشه ها
کریستین بیل در فیلم ماشین‌چی

ستاره “شوالیه تاریکی برمی خیزد” در سال ۲۰۰۴ برای کاهش وزن باور نکردنی ۲۸.۵ به منظور ایفای نقش ترور رزنیک در فیلم “ماشین‌چی” به تیتر روزنامه ها تبدیل شد.

وی درباره کاهش وزن و تبدیل شدن به مردی با ۵۴ کیلو وزن گفت: نکته عجیب این که از نظر ذهنی لاغر بودن بسیار آرامش بخش بود. چرا که از انرژی کافی برای انجام کارهای غیرضروری برخوردار نیستی، پس زندگی را ساده می گیری.

فیلم شوالیه تاریکی برمی خیزد را در کاناپه ببینید

متیو فاکس در فیلم الکس کراس

کاهش و افزایش وزن هنرپیشه ها
متیو فاکس در فیلم الکس کراس

ستاره سریال لاست پس از کم کردن ۱۸ کیلوگرم از وزنش به سختی قابل شناسایی بود. وی برای بازی در نقش الکس کراس در سال ۲۰۱۲ در فیلمی به همین نام مجبور به کاهش وزن شد. وی بااشاره به تمرینها و رژیمهای ۵ماهه خود برای این نقش گفت: من نقش یک بازیکن فوتبال در مقطع کالج را بازی می کردم، فکر می کردم که ورزش می تواند همه چیز را تغییر دهد. یا من اشتباه می کردم یا همه چیز ناگهانی تغییر کرد. شاید هم هردو. به معنای واقعی کار سختی بود. خیلی از اوقات احساس می کردم دیگر نمی توانم ادامه دهم.

متیو مک کاناهی در باشگاه خریداران دالاس

کاهش و افزایش وزن هنرپیشه ها
متیو مک کاناهی در باشگاه خریداران دالاس

ستاره فیلم مایک جادویی وقتی برای ایفای نقش ران وودراف در سال ۲۰۱۳ در فیلم باشگاه خریداران دالاس ۱۸ کیلوگرم وزن کم کرده بود موجب تعجب عده ای زیادی از سینما دوستان شد.وودراف در زندگی واقعی یک معتاد به مواد مخدر بود که در دهه ۱۹۸۰ مبتلا به اچ آی وی مثبت شد و به یکی از اولیل فعالان ایدز تبدیل شد.

مک کاناهی در اینباره مصرانه می گوید: به روشهای سالم می خواستم وزن کم کنم. ماهی تازه می خوردم و وعده های غذایی بسیار کم حجم. اصلا گرسنگی نکشیدم و مراقب خودم هستم.

فیلم آقایان را با ایفای نقش متیو مک کاناهی در کاناپه تماشا کنید

میلا کانیس در قوی سیاه

کاهش و افزایش وزن هنرپیشه ها
میلا کانیس در قوی سیاه

میلا کانیس که با سریال “نمایش دهه ۷۰” شناخته می شود، انقدر رژیم گرفت تا به وزن ۴۳ کیلوگرم برسد.

وی درباره تجربه خود گفت: ظاهر متفاوتی پیدا کردم. وقتی ۴۳ کیلو شدم، کلا شبیه ماهیچه بودم. مثل یک خانه کوچک آجری اما با پوست و استخوان. وقتی وزنم برگشت هم ظاهرم متفاوت شد. همه چربی ها در قسمت میانی بدن متمرکز می شوند.

ناتالی پورتمن در قوی سیاه

کاهش و افزایش وزن هنرپیشه ها
ناتالی پورتمن در قوی سیاه

ناتالی پورتمن پیش از بازی در نقش اصلی قوی سیاه هم لاغر بود اما برای این فیلم جایزه بهترین هنرپیشه نقش اول زن را برایش به ارمغان آورد تغییرات اساسی فیزیکی داشت. وی در گفتگو با یو اس ویکلی گفت: واقعا فکر می کنم تغییر فیزیکی بسیار شدیدی بود. من هیچ وقت اینقدر تمرین نمی کردم. برای بازی در این فیلم تمرینها ۵ تا ۸ ساعت در روز داشتم.

تام هنکس در دور افتاده

کاهش و افزایش وزن هنرپیشه ها
تام هنکس در دور افتاده

تام هنکس برنده بهترین هنرپیشه مرد آکادمی اسکار چندین بار برای نقشهای مختلف وزن کم کرده است. یکی از تجربه های کاهش وزن وی در سال ۲۰۰۰ برای بازی در فیلم دور افتاده بود. وی برای این فیلم ۲۲ کیلوگرم وزن کم کرد تا نقش مردی را بازی کند که در یک جزیره دور افتاده گرفتار شده است. وی اخیرا گفته است که همین رژیم گرفتن یو-یو (اصطلاحی برای کاهش و افزایش وزن) عاملی برای دیابت نوع ۲ وی شده است. وی گفت: دیابت من می تواند ناشی از همین کاهش و افزایش وزن باشد.

کریس پرت در نگهبانان کهکشان

کاهش و افزایش وزن هنرپیشه ها
کریس پرت در نگهبانان کهکشان

ستاره فیلم “پارکها و تفریحات” وقتی که برای ایفای نقش در فیلم “نگهبانان کهکشان” در سال ۲۰۱۴ آماده می شد در فضای مجازی گفتگویی را برسر کاهش وزن و تغییر فیزیکی خود به راه انداخته بود. پرت بعداز اکران فیلم گفت : همیشه چاق نبودم اما طی هشت سال گذشته چاقی همراه من بود. من عاشق غذاخوردن هستم. هر روز سه تا چهار ساعت تمرین سخت انجام دادم تا توانستم به این هیکل دست پیدا کنم.

فیلم نگهبانان کهکشان را در کاناپه تماشا کنید

کاهش و افزایش وزن هنرپیشه ها
جیک جیلنهال در شاهزاده ایران

جیک جیلنهال سه سال پس از پرورش اندام و ماهیچه های خود برای فیلم شاهزاده ایران، بار دیگر برای فیلم شبگرد اقدام به پرورش اندام و کاهش وزن کرد. وی در اینباره گفت: می دانستم که کاراکتر من به معنای واقعی کلمه گرسنه است، بنابراین خودم رژیمی گرفتم که همیشه قدری گرسنه بودم.

فیلم شبگرد را در کاناپه ببینید

مت دیمون در فیلمهای خبرچین و شجاعت زیر آتش

کاهش و افزایش وزن هنرپیشه ها
مت دیمون در خبرچین

متن دیمون به عنوان پدر ۴ فرزند برای فیلمهای بسیاری در طول کارنامه هنریش کاهش و افزایش وزن داشته است. وی می گوید همزمان با بالارفتن سن، تغییرات وزنی بسیار دشوار می شود. وی برای فیلم خبرچین افزیش ۱۸ کیلویی داشته و خودش اعتقاد داشته با هیکلش در آن زمان راحت بوده است.

فیلم مریخی را با بازی مت دیمون در کاناپه تماشا کنید

جرد لتو در فیلم فصل ۲۷ و باشگاه خریداران دالاس

کاهش و افزایش وزن هنرپیشه ها
جرد لتو در فیلم فصل ۲۷ و باشگاه خریداران دالاس

جرد لتو برای بازی در نقش مارک دیوید چپمن در فیلم فصل ۲۷ سال ۲۰۰۷ مجبور به افزایش وزن شد. ۵ سال پس از برای بازی در فیلم باشگاه خریداران دالاس بین ۱۳ تا ۱۸ کیلو وزن کم کرد تا نقش یک ترنس مبتلا به اچ آی وی را بازی کند. وی در این باره گفته است که باری رسیدن به این وزن خوردن را متوقف کرده بود. وی همچنین اعتقاد دارد که کاهش وزن شیوه راه رفتن، نشستن و حتی فکر کردن شما را تغییر می دهد.

دیدگاه خود را وارد نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *