مجسمه اسکار

می توان تصور کرد که اکثر هنرپیشه های صاحب نام و مستعد پیشتر اسکار گرفته اند اما واقعیت این نیست. در این جا فهرستی از هنرپیشه های درجه یک و مستعدی ارائه شده است که تاکنون مجسمه طلایی را به خانه نبرده اند، در حقیقت هنرپیشه های خوبی که تاکنون بدون اسکار مانده اند.

جایزه آکادمی اسکار برای همه هنرپیشه ها مثل جام مقدس است. درحالی که بسیاری ادعا می کنند صرفا نامزد شدن در جوایز آکادمی خود یک افتخار محسوب می شود؛ اما حقیقت این است که برنده شدن این جایزه می تواند یک ستاره طلایی بزرگ به کارنامه هنری هنرپیشه ها اضافه کند و خط مشی آنها را ارتقا دهد. بسیاری از هنرپیشه ها وقتی همین مجسمه طلایی را دریافت می کنند در شغلشان یک جهش را تجربه می کنند و تشویق و تحسین همتایان و مخاطبانشان هم که دیگر جای خود را دارد.

 

سم الیوت

سم الیوت، از بازیگران مستعدی که هنوز برنده اسکار نشده است
سم الیوت معرفی بازیگران خوب بدون اسکار

شاید یکی از هنرپیشه های نقش مکمل که در طول فعالیت ۵۰ ساله اش واقعا توسط آکادمی جدی گرفته نشده است «سم الیوت» باشد. الیوت در سال ۲۰۱۹ برای نقش مکمل در درام موزیکال «ستاره ایی متولد شد» بردلی کوپر نامزد اسکار شد. وی پس از حضور در فیلمهای متعدد و مشهوری چون «بوچ کسدی و ساندنس کید» و «لبوفسکی بزرگ» نامزد جایزه اسکار شد اما در نهایت وی جایزه را به ماهرشالا علی هنرپیشه فیلم «کتاب سبز» باخت.

فیلم اسکاری کتاب سبز را در کاناپه تماشا کنید

آنت بنینگ

آنت بنینگ بازیگر بدون اسکار هالیوودی
آنت بنینگ از بازیگران خوب بدون اسکار

آنت بنینگ با کارنامه ایی که قدمت آن به چند دهه می رسد و از دهه ۱۹۸۰ و صحنه تأتر شروع شد، اجراهای خیره کننده ایی در فیلمهای پرفروش داشته است اما هنوز از این شانس برخوردار نشده است که بتواند جایی برای مجسمه طلایی اسکار در خانه اش باز کند. وی چهاربار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است. وی در فیلمهای کلاهبرداران (۱۹۹۰)، زیبایی آمریکایی (۱۹۹۹)، جولیا بودن (۲۰۰۴)، و بچه ها حالشان خوب است (۲۰۱۰) برای دریافت جایزه اسکار نامزد شده است.

ویل اسمیت

ویل اسمیت از هنرپیشه های توانمندی که هنوز اسکار نگرفته است
ویل اسمیت از بازیگران خوب بدون اسکار
deema-sign حتما بخوانید: ورود به سایت کاناپه

البته ویل اسمیت کارش را به عنوان یک رپر شروع کرد و سپس در یک سریال تلویزیونی ظاهر شد. اسمیت در نهایت راهش را به سمت هنرپیشه های درجه یک هالیوود باز کرد و اجراهای شایان توجهی در فیلمهای پرهزینه و فرانچایزهایی چون «مردان سیاه پوش» و «پسران بد» باز کرد و در نهایت به یکی از ستاره های پرسود هالیوود تبدیل شد. به این معنا که حضور وی در فیلم به معنای بازگشت سرمایه است. اسمیت همچنین در فیلمهای جدی چون «علی» و «در جستجوی خوشبختی» بازیهای بسیار خوبی ارائه داد که برای آنها نامزد جایزه اسکار شد. اما به رغم این افتخارات و تلاشهای بسیاری در نقشهای منتقد پسند، اسمیت تا کنون موفق به دریافت مجسمه طلایی نشده است.

فیلم در جستجوی خوشبختی را در کاناپه تماشا کنید

فیلم مردان سیاه پوش را در کاناپه تماشا کنید

گلن کلوز

گلن کلوز هنرپیشه درجه یک که تاکنون اسکار نگرفته است
گلن کلوز از بازیگران خوب بدون اسکار

کلوز رکورد دار بیشترین نامزدی یک هنرپیشه در قید حیات است که تاکنون برنده اسکار نشده است. وی تاکنون هفت بار نامزد اسکار شد که تاریخ اولین بار آن به ۱۹۸۳ برای فیلم «جهان به گفته گارپ» بازمی گردد. وی اخیرا در سال ۲۰۱۹ به برای نقشش در فیلم «همسر» نامزد اسکار شد. پیش از آن برای فیلم آلبرت نابز در سال ۲۰۱۲ نامزد اسکار شده بود. درمیان سایر نقشهای درخور توجهش می توان نامزدی وی برای فیلم «جذابیت مرگبار» (۱۹۸۸) را هم مورد اشاره قرار داد که همان سال اسکار را به «شِر» (Cher)  برای فیلم «ماه زده» باخت. وی جوایز سینمایی بسیاری دریافت کرده است که در آن میان می توان به جایزه گلدن گلوب برای فیلم «همسر» اشاره کرد که هنگام دریافت این جایزه سخنرانی پراحساسی داشت.

جانی دپ

جانی دپ هنرپیشه درجه یک که تاکنون اسکار نگرفته است
جانی دپ از بازیگران خوب بدون اسکار

جانی دپ به عنوان هنرپیشه مهم که نقشهای اصلی بسیار زیادی بازی کرده تاکنون نتوانسته است برای نقشهای مثال زدنی خود جایزه اسکار کسب کند. وی تاکنون سه بار برای بازی در نقش کاپیتان جک اسپرو در فیلم «دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه» (۲۰۰۴) ، سپس برای «در جستجوی ناکجا آباد» (۲۰۰۵) و در نهایت برای « سوئینی تاد: آرایشگر شیطانی خیابان فلیت» (۲۰۰۸) نامزد دریافت جایزه اسکار شد. درحالی که روند محبوبیت وی به دلایل شخصی و حرفه ایی نزولی بوده است، باید بپرسیم که آیا وی می تواند در جایگاه دریافت جایزه اسکار قرار بگیرد و مجسمه طلایی را از آن خود کند یا خیر.

دزدان دریایی کارائیب: مردگان قصه نمی گویند را در کاناپه ببینید

جیک جیلنهال

جیک جیلنهال از هنرپیشه های درجه یک که هنوز اسکار نگرفته است
جیک جیلنهال از بازیگران خوب بدون اسکار

صبر کنید، جیلنهال تاکنون جایزه اسکار نگرفته است؟ نه!

وی تنها یکبار برای فیلم «کوهستان بروک‌بک» در سال ۲۰۰۶ نامزد اسکار شده است و تاکنون حتی جایزه گلدن گلوب هم دریافت نکرده است. این واقعیت بدین معناست که وی اکنون شایسته قدری احترام از سوی هالیوود است. جیک جیلنهال تاکنون نقشهای تأثیرگذار و چالش برانیگز بسیاری ایفا کرده است . علیرغم این که وی تاکنون برنده جایزه اسکار نشده اما باید بدانیم که «شبگرد» همچنان یک قدم از ما جلوتر است.

فیلم سینمایی شبگرد را در کاناپه تماشا کنید

ایمی آدامز

ایمی آدامز هنرپیشه درجه یک که تاکنون اسکار نگرفته است
ایمی آدامز از هنرپیشه های بدون اسکار

ایمی آدامز با داشتن ۶ نامزدی اسکار تقریبا در صدر فهرست هنرپیشگانی قرار دارد که دارای بیشترین نامزدی اسکار هستند، بدون این که تاکنون این جایزه را دریافت کرده باشند. وی تاکنون جوایز سینمایی بسیاری را از جمله جایزه گزینش منتقدان فیلم، جایزه انجمن بازیگران فیلم دریافت کرده است اما آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک از کنار ایمی آدامز عبور کرده است. وی ابتدا برای هنرپیشه نقش مکمل فیلم «جون‌باگ» (۲۰۰۶) ، سپس «تردید» (۲۰۰۹)، «مبارز» (۲۰۱۱) و «استاد» (۲۰۱۳) نامزد اسکار شد. ایمی آدامز به عنوان بهترین هنرپیشه در فیلم «حقه بازی آمریکایی» (۲۰۱۳) نامزد جایزه اسکار شد اما جایزه را به کیت بلانشت برای ایفای نقش در فیلم «جاسمین غمگین» باخت. وی برای ایفای نقش در فیلم «معاون» برای بار ششم نامزد دریافت جایزه اسکار شد اما آن را به رجینا کینگ هنرپیشه فیلم «اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند» باخت.

رابرت داونی جونیور

رابرت داونی جونیور هنرپیشه درجه یک که تاکنون اسکار نگرفته است
رابرت داونی جونیور از بازیگران خوب بدون اسکار

واضح است که اگر جزئی از دنیای مارول باشید، باید بهای آن را نیز بپردازید. همانطور که نشریه فوربز رابرت داونی جونیور را در صدر فهرست هنرپیشه هایی قرار داد که بیشترین دریافتی ها را دارند ، حتی طی سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ وی را نفر اول این فهرست معرفی کرد. اما آکادمی اسکار تاکنون جایزه ایی را در اختیار وی قرار نداده است. وی تاکنون دوبار نامزد اسکار بوده است. یک بار برای فیلم «چاپلین» در سال ۱۹۹۳ و بار دوم برای نقش بسیار متفاوت در تندرا استوایی در سال ۲۰۰۹. وی اولین بار جایزه را به آل پاچینو برای «عطر خوش زن» و بار دوم جایزه را به هیث لجر فقید برای نقش جوکر در «شوالیه تاریکی» باخت. دست کم داونی جونیور می تواند بگوید که جایزه را به دو هنرپیشه خوب در نقشهای غیرقابل باور باخته است.

انتقام جویان پایان بازی را در کاناپه ببینید

انتقام جویان: جنگ ابدیت را در کاناپه تماشا کنید

انتقام جویان:عصر آلترون را در کاناپه ببینید

میشل ویلیامز

میشل ویلیامز هنرپیشه درجه یک که تاکنون اسکار نگرفته است
میشل ویلیامز از بازیگران خوب بدون اسکار

ویلیامز نامش را در میان نخبگان هالیوود جای کرده است و تاکنون چهاربار نامزد جایزه اسکار شده است اما به رغم این که برای نقشهای مکملش در «کوهستان بروک‌بک» (۲۰۰۶)، «ولنتاین غمگین» (۲۰۱۱)، «هفته من با مارلین» (۲۰۱۲) و «منچستر بای دِ سی» (۲۰۱۷) مورد تحسین قرار گرفته است، اما این تحسین هرگز برایش مجسمه طلایی را به ارمغان نیاورده است.

تام کروز

تام کروز هنرپیشه درجه یک که تاکنون اسکار نگرفته است
تام کروز از بازیگران خوب بدون اسکار

به رغم این که تام کروز در فیلمهای بسیار مهم اکشن و فرنچایز حضور داشته است هرگز جایزه اسکار دریافت نکرده است. وی تاکنون سه بار نامزد جایزه اسکار شده است. فیلمهای «متولد چهارم ژوئیه» (۱۹۸۹) ، «جری مگوایر» (۱۹۹۹)  و مگنولیا (۱۹۹۹) فیلمهایی هستند که تام کروز را شایسته نامزد شدن برای جوایز آکادمی کرده اند. دو دهه است که نام تام کروز به نزدیکی رقابتهای اسکار به چشم می خورد، اما به نظر می رسد که تمرکز وی روی فیلمهای اکشن باعث شده است که در رقابتهای اسکار ناکام بماند. شاید این وضعیت باعث شود که وی در آینده جایزه یک عمر دستاورد هنری را بدست آورد.

فیلم جری مکوایر تامکروز را در کاناپه تماشا کنید

سیگورنی ویور

سیگورنی ویور هنرپیشه درجه یک که تاکنون اسکار نگرفته است
سیگورنی ویور از بازیگران خوب بدون اسکار

ویور با کارنامه ای طولانی و موفق که دربرگیرنده نقشهای مهمی در فیلمهای پرفروش گیشه ایی چون «بیگانه ها»، «شکارچیان روح» و «آواتار»، همیشه در فصل جوایز آکادمی نادیده گرفته شده است. وی برای فیلمهای «بیگانه ها» (۱۹۸۷)، «دختر شاغل» (۱۹۸۹) و «گوریلها در مه» (۱۹۸۹) نامزد جایزه اسکار شد. در حقیقت دو فیلم آخر در یک سال اتفاق افتاد. وی برای هر دو نقش در همان سال جایزه گلدن گلوب را به خانه برد و باعث شد نامش به عنوان اولین کسی که چنین تجربه ایی دارد ثبت شود. اما به نظر نمی رسد که دست یابی به جایزه آکادمی برایش به زودی اتفاق بیوفتد، اما هیچ کس نمی تواند بگوید که سیارات چه زمانی در یک خط قرار خواهند گرفت.

ادوارد نورتون

ادوارد نورتون هنرپیشه درجه یک که تاکنون اسکار نگرفته است
ادوارد نورتون از بازیگران خوب بدون اسکار

وقتی به برخی از تفکربرانگیزترین فیلمهای ۲۰ سال گذشته فکرمی کنید، احتمال این که نام ادوارد نورتون میان بسیاری از آنها باشد بسیار زیاد است. در حقیقت وی سه بار نامزد دریافت جایزه آکادمی شده است: برای فیلم «ترس کهن» (۱۹۹۷)، «تاریخ مجهول آمریکایی» (۱۹۹۹) و «بردمن» (۲۰۱۵). اما وی تاکنون برنده اسکار نشده است. در مراسم سال ۲۰۱۵، آخرین باری که چهره نورتون میان نامزدهای اسکار بود وی به جی. کی. سیمونز برای فیلم «ویپلش» باخت.

فیلم تاریخ مجهول آمریکا را در کاناپه تماشا کنید

وودی هارلسون

وودی هارلسون هنرپیشه درجه یک که تاکنون اسکار نگرفته است
وودی هارلسون از بازیگران خوب بدون اسکار

جدا از فیلمهای شوکه کننده ایی چون «قاتلین بالفطره» و سریال «کاراگاه حقیقی»، هارلسون کارنامه ایی بلند و متنوع دارد. سومین نامزدی وی برای فیلم « سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» در سال ۲۰۱۸ رخ داد که وی در رشته بهترین هنرپیشه نقش مکمل مرد به رقابت پرداخت. اما وی رقابت را به سم راکول باخت. هارلسون برای فیلم «مردم علیه لری فلینت» (۱۹۹۷) هم نامزد دریافت بهترین هنرپیشه نقش مکمل مرد شد و همچنین فیلم «پیام آور» در سال ۲۰۱۰، اما تاکنون به برداشت آخر و دریافت مجسمه طلایی نرسیده است.

سریال کاراگاه حقیقی را در کاناپه تماشا کنید

دیدگاه خود را وارد نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *