سیاهی لشکر

با ۱۱ هنرپیشه مشهوری آشنا شوید که کارشنان را به عنوان سیاهی لشکر آغاز کردند.

سیاهی لشکر کسی است که در یک فیلم سینمایی یا سریال تلویزیونی هیچ دیالوگی ندارد و اگر هم دیالوگی داشته باشد بسیار اندک است. از این افراد معمولا با عنوان “بازیگر جزئی” یا “بازیگر روز” یاد می شود.

اگر یک بازیگر مشهور در فیلمی به عنوان سیاهی لشکر ظاهر شود، از حضورش که بدون دیالوگ همراه است تحت عنوان “کامئو” یاد می شود.

واقعیت این است که همه بازیگران مشهور از ابتدا به عنوان یک نام بزرگ کارشان را با ایفای نقش در فیلمها و سریالهای بزرگ و مشهور آغاز نکردند.

افرادی که در این مطلب نام برده شده اند، پیش از مشهور شدن در هالیوود در یک یا چند فیلم به عنوان سیاهی لشکر ظاهر شده اند.

 1. سیلوستر استالونه

سیلوستر استالونه در فیلم موزها(۱۹۷۱) ساخته وودی آلن به عنوان یک کلاهبردار در مترو ظاهر شد. وی همچنین در فیلم “کلوت” تریلر روانشناختی جین فوندا در سال ۱۹۷۱ به عنوان یکی از افراد حاضر در دیسکو بود.

 

سیاهی لشکر
وی را عمدتاً به‌خاطر نقش‌های اکشنش در فیلم‌های هالیوودی می‌شناسند. سه نقش به‌یادماندنی استالونه، یعنی رِمبو و راکی و بارنی راس مهم‌ترین نقش‌های او هستند که در به شهرت رساندنش بسیار تأثیرگذار بوده‌اند. وی علاوه بر بازیگری، نویسندگی و گاهی کارگردانی این فیلم‌ها را نیز بر عهده داشت.

سیلوستر استالونه به‌خاطر بازی در فیلم راکی دو بار نامزد دریافت جایزه اسکار، یکی برای بهترین بازیگر و دیگری برای بهترین فیلمنامه شد. وی سومین بازیگر تاریخ بود که به‌خاطر یک فیلمش، نامزد دریافت این دو جایزه شد. پیش از او فقط چارلی چاپلین و اورسن ولز به این افتخار نائل شده بودند.

deema-sign در کاناپه تماشا کنید: نقشه فرار ۲ deema-sign در کاناپه تماشا کنید: رمبو: آخرین خون
 1. برد پیت

در فیلم ” کمتر از صفر” (۱۹۸۷) برد پیت به عنوان یکی از افراد حاضر در مهمانی ظاهر شد و برای نقشش به عنوان سیاهی لشکر ۳۸ دلار دستمزد گرفت.

 

سیاهی لشکر

 

اولین فیلمی که باعث شناخته‌شدن برد پیت شد، فیلم تلما و لوییز محصول سال ۱۹۹۱ بود. اما اولین نقش‌های موفق و اصلی وی در فیلم‌های بعدی‌اش چون رودخانه‌ای که از آن میان می‌گذرد (۱۹۹۲)، مصاحبه با خون‌آشام (۱۹۹۴) و افسانه‌های خزان (۱۹۹۴) اتفاق افتاد. دو فیلم هفت و ۱۲ میمون باعث تحسین وی از سوی منتقدین شد و در نهایت نیز بخاطر فیلم ۱۲ میمون، برای اولین بار نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و همچنین به دلیل بازی در فیلم روزی روزگاری در هالیوود برنده یک جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

deema-sign در کاناپه تماشا کنید: روزی روزگاری در هالیوود deema-sign در کاناپه تماشا کنید: رکورد بزرگ deema-sign در کاناپه تماشا کنید: متفقین
 1. کلینت ایستوود

در دهه ۱۹۵۰، کینت ایست به عنوان عضو یک سازمان انتخاب بازیگر در چندین فیلم به عنوان سیاهی لشکر ظاهر شد و پس از آن نقشهای اول را گرفت.

سیاهی لشکر

کلینت ایستوود تاکنون برنده چهار جایزه اسکار شامل دو اسکار بهترین فیلم و دو اسکار بهترین کارگردانی شده است. وی شهرت جهانیش را با بازی در فیلم‌های سه‌گانه دلار، به نام‌های به خاطر یک مشت دلار، به خاطر چند دلار بیشتر و خوب بد زشت کسب کرده‌است.کلینت ایستوود به‌خاطر دو فیلم نابخشوده و دختر میلیون دلاری علاوه بر نامزدی‌اش برای دریافت جایزه بهترین بازیگر، توانست جایزه اسکار بهترین کارگردانی و تهیه‌کنندگی بهترین فیلم را برای خود کسب کند.

 1. رنه زلوگر

رنه زلوگر به عنوان سیاهی لشکر در نقش یکی از دختران دانشجوی سال اولی در فیلم “مات و مبهوت” (۱۹۹۳) ایفای نقش کرد.

سیاهی لشکر
داستان فیلم راجع‌به گروهی از نوجوانان، در تابستان ۱۹۷۶ است که هر یک به نحوی روز آخر دبیرستان را سپری می‌کنند.

مات و مبهوت بعدها در رأی‌گیری «سایت اند ساوند»، کوئنتین تارانتینو و دران آرنوفسکی این فیلم را جز ۱۰ فیلم محبوب قرار دادند.

رنه زلوگر تاکنون برنده دو جایزه اسکار، بفتا، جایزه اس.ای.جی و چهار جایزهگلدن گلوب و تهیه‌کننده است.

deema-sign در کاناپه تماشا کنید: جودی
 1. جان وین

جان وین در دهه ۱۹۲۰ سیاهی لشکر بسیاری از فیلمهای صامت بود. وی اولین نقش خود را در مسیر بزرگ سال ۱۹۳۱ بازی کرد.

سیاهی لشکر

جاین وین در سال ۱۹۶۹ به خاطر بازی در فیلم شجاعت واقعی برندهٔ جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

 1. مگان فاکس

مگان فاکس در فیلم پسران بد ۲ (۲۰۰۳) به عنوان یک رقصنده سیاهی لشکر بود. مایکل بی بعدها وی را برای چند پروژه دیگر به خدمت گرفت.

سیاهی لشکر

مگان فاکس حرفه بازیگری خود را در سال ۲۰۰۱ با چند نقش جزئی در چند فیلم و سریال آغاز کرد. در سال ۲۰۰۴، نخستین نقش اساسی خود را در فیلم کمدی نوجوانان، به نام اعترافات ملکه درام نوجوان بازی کرد.

 1. جیمز دین

  سیاهی لشکر

جیمز دین در کمدی دین مارتین و جری لوئیس تحت عنوان “ملوانان مراقب باشید” سیاهی لشکر بود و تنها یک خط دیالوگ داشت: “طرف حرفه ایی”

 1. بن افلک و مت دیمون

بن افلک و مت دیمون برای سکانسهای پارک فنوی در فیلم سرزمین رویاها (۱۹۸۹) سیاهی لشکر بودند.

سیاهی لشکر
اولین و بزرگترین نقشی که بن افلک در آن بازی کرد فیلم «مات و مبهوت» در سال ۱۹۹۳ بود. بن افلک، در سال ۲۰۰۶ در فیلم سرزمین هالیوود توجه بسیاری از مخاطبان سینما را به خود جلب کرد و با بازی در فیلم پرل هاربر به شهرت رسید. بن افلک در سال ۲۰۱۳ به دلیل کارگردانی فیلم آرگو برنده جایزه گلدن گلوب و جایزه بهترین فیلم آکادمی اسکار ۲۰۱۳ شد.

دوران حرفه‌ای مت دیمون از زمانی شروع شد که با همراهی بن افلک در فیلم ویل هانتینگ خوب به عنوان نویسنده فعالیت کرد و جایزه اسکار بهترین نمایشنامه اصلی را کسب کردند. همچنین مت دیمون برای بازی در این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار، جایزه گلدن گلاب، جایزه ستلایت و جایزه انجمن بازیگران فیلم شد.

deema-sign در کاناپه تماشا کنید: راه بازگشت deema-sign در کاناپه تماشا کنید: ویل هانتینگ نابغه deema-sign در کاناپه تماشا کنید: مریخی
 1. جکی چان

جکی جان به عنوان یک نوجوان در دو فیلم بروس لی سیاهی لشکر بود. مشت خشم (۱۹۷۱) و اژدها وارد می شود (۱۹۷۳) دو فیلم اولی جکی جان به عنوان سیاهی لشکر بودند.

 

 

سیاهی لشکر

جکی چان برای ایفای نقش در فیلم‌های کمدی-اکشن مشهور است.  او در سال ۱۹۷۲ در فیلم «خشم اژدها» که یکی از فیلم‌های مشهور بروس لی بود، به‌عنوان بدل کار بازی کرد. البته در صحنه‌ای که مرتفع‌ترین سقوط سینمایی آسیا بود، جان سالم به‌در برد. او در این سال در فیلم پرفروش «مار در سایه عقاب» و کمدی کونگ‌فوی «استاد مست» را بازی کرد و خود را به‌عنوان مشهورترین ستاره هنرهای رزمی آسیا پس از بروس‌لی تثبیت کرد. در سال ۱۹۸۰ برای اولین بار در یک فیلم آمریکایی به نام «نزاع بزرگ» ظاهر شد.

deema-sign در کاناپه تماشا کنید: فولاد خونین
 1. بروس ویلیس

بروس ویلیس در سکانس دادگاه فیلم “حکم” پل نیومد در سال ۱۹۸۱ به عنوان سیاهی لشکر حضور داشت.

بروس ویلیس با نقش جان مک‌کلین در فیلم جان سخت به شهرت رسید. ویلیس همچنین در چندین مجموعه تلویزیونی نیز حضوری موفق داشته و چند آلبوم موسیقی نیز منتشر نموده. وی در مجموع در بیش از ۶۰ فیلم سینمایی حضور داشته که از این بین می‌توان به داستان عامه پسند، شهر گناه، جان سخت، آرماگدون، لوپر و حس ششم اشاره کرد.

deema-sign در کاناپه تماشا کنید: دوازده میمون deema-sign در کاناپه تماشا کنید: توطئه گران deema-sign در کاناپه تماشا کنید: نجات دهنده deema-sign در کاناپه تماشا کنید: اولین قتل deema-sign در کاناپه تماشا کنید: اشکهای خورشید
 1. مرلین مونرو

مرلین مونرو در فیلم اسکودا هو! اسکودا هی! در سال ۱۹۸۴ به عنوان یک سیاهی لشکر حضور داشت و یک خط دیالوگ “سلام رد” را می گفت.

سیاهی لشکر
مریلین مونرو از مهم‌ترین بازیگران قرن بیستم بود. او بیشتر نقش شخصیت‌هایی را بر عهده می‌گرفت که به «بلوند احمق» شهره شدند. مریلین مونرو از پول آورترین ستارگان عصر خود به شمار می رفت. وی در ۳۶ سالگی و در اوج محبوبیت درگذشت.

آخرین نقدها

دیدگاه خود را وارد نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *